arboretum Křtiny

FOTO z činnosti Klubu

7 fotografií sipka

Prázdninový klub

 

O prázdninách plánujeme, že se potkáme s klubem 2x, jednou v červenci, konkrétně 27. 7. 2022  a podruhé v srpnu, konkrétně 17. 8. 2022.

V oba termíny se připravte na to, že se pojede na výlet mimo Brno.

TĚŠÍME SE NA VÁS. 

 

Všem, kteří plánují prázdniny a dovolené přeji hodně sluníčka, hodně odpočinku a ať se v plné síle a odpočati uvidíme na podzim při některé z akcí Klubu seniorů.

Monika Marková

 

 

Červen 2022

Středa 1. 6. 2022

Vířivka na Kraví hoře

Relaxace a cvičení v bazénku na Kraví hoře. Příjemně trávené odpoledne s cvičením ve vodě. Kapacita je 15 osob.

Informace pro zájemce: Sraz ve 13.00 hod. u Staré hasičky, odsud přesun MHD na Kraví horu. Kapacita omezená, přihlášení předem nutné. Vstupné 1 kupon nebo 50,- Kč.  

Středa 8. 6. 2022

Návštěva kina Lucerna 

Přijďte s námi trávit příjemné odpoledne u jedné z nejnovějších komedií v kině Lucerna.

Informace pro zájemce: Sraz u Staré hasičky ve 14.45 hod., odsud přesun MHD na ulici Horova ke kinu Lucerna. Přihlášení předem nutné! Vstupné 1 kupon nebo plné vstupné 70,- Kč.  

Středa 15. 6. 2022

Křtiny – návštěva poutního kostela i arboreta s průvodcem

Navštívíme jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst na Moravě, významnou památku barokní architektury, poutní místo s chrámem Jména Panny Marie. Po prohlídce je možné poobědvat v zámecké restauraci a poté navštívíme areál arboreta Křtiny s lesním pedagogem a průvodcem.

Informace pro zájemce: Sraz v 9.30 hod. u Staré hasičky. Odsud přesun MHD na Starou Osadu a dále busem 201 do Křtin. Přihlášení předem nutné! Každý zájemce si hradí přepravu tam i zpět a případný oběd v restauraci. Předpokládaný návrat do Brna-Komína cca v 17.00 hod.  

Středa 22. 6. 2022

Lodí na hrad Veveří

Tentokrát zavítáme na vodní hladinu Brněnské přehrady a lodí se přesuneme na hrad Veveří. Prohlídneme si nejen nádvoří hradu, ale podíváme se i do apartmá a salonků bývalých obyvatel hradu. Po prohlídce se vrátíme opět lodí zpět do přístaviště Bystrc.  

Informace pro zájemce: Sraz v 10 hod. na zastávce Svratecká směrem do Bystrce. Odsud MHD na přístaviště a dále lodí pod hrad Veveří. Prohlídka hradu a cesta lodí zpět. Přihlášení předem nutné! Vzhledem k náročnosti terénu k výšlapu na hrad, zvažte prosím své možnosti. Doporučujeme pevnou obuv! Přihlášení účastníci si hradí dopravu lodí tam i zpět. Vstupné na hrad 2 kupony nebo plné vstupné.  

Středa 29. 6. 2022

Zájezd do Lednice

Se spřáteleným klubem seniorů je možné navštívit zámek v Lednici nebo se jen tak projít zahradami a udělat si hezký den v perle jižní Moravy – Lednici.

Informace pro zájemce: Odjezd v 8.00 hod. od Janáčkova divadla, u restaurace Bohéma. Autobusová doprava zdarma, účastník si platí vstupy a oběd. Předpokládaný návrat do Brna je v 17.00 hod. Kapacita omezená. Přihlášení předem nutné, nejpozději do 15.6.2022!    

Na aktivity Klubu seniorů se můžete hlásit na tel.: 778 705 182 nebo emailem na adrese: seniorklub.komin@seznam.cz. Při přihlašování uveďte číslo členské průkazky a akci, na kterou se přihlašujete. Na všechny akce se přihlašujte nejpozději týden před konáním akce.  

Akce se konají v souladu s protiepidemickými opatřeními.

Změna programu vyhrazena.

 

 

Květen 2022

                       

Středa  4. 5. 2022

Procházka na Červený kopec a kolonii Kamenná

Návštěva brněnské chráněné kulturní památky – osady Kamenka, která je v současnosti jedinou opravdovou bohémskou uměleckou čtvrtí v Česku a vyhledávanou turistickou atrakcí.

Informace pro zájemce: Sraz u Staré hasičky ve 13.00 hod. Odsud přesun MHD na ul. U Milosrdných bratří. Je nutné posoudit zdravotní stav kvůli náročnosti procházky. Nordic walking hole možné vzít s sebou. V případě nepříznivého počasí náhradní program v restauraci U Dvořáků.    

 

Středa 11. 5. 2022

Hvězdárna a planetárium – „BRNO 360 2D“

Zurčící potůčky, ranní mlha, rozbřesk slunce, peřeje a zátočiny řek… to není začátek dokumentu o horských stráních, ale o druhém největším městě ČR – Brno, jak jste jej nikdy neviděli, v unikátní projekci na kopuli digitária.

Informace pro zájemce: Sraz u Staré hasičky ve 14.30 hod., odsud přesun MHD na Kraví horu. Pořad v planetáriu začíná v 16.00 hod. Přihlášení předem nutné, kapacita omezená! Vstupné 2 kupony nebo plné vstupné 120,- Kč.

 

Středa 18. 5. 2022

Přednáška první pomoci s názornými ukázkami

Členové Českého červeného kříže Vám názorně ukážou a vysvětlí vše ohledně první pomoci.

Informace pro zájemce: Přednáška se koná v učebně ZŠ. Sraz před Základní školou Pastviny 70 ve 14.50 hod.  V případě hezkého počasí je možnost po přednášce posedět venku u ohně a opéct buřta. Přihlášení předem nutné, nejpozději do 16. 5. 2022. Vstupné ZDARMA.    

 

Středa 25. 5. 2022

Digitální zručnost pro seniory

Pokračujeme ve výuce a radách a zmenšujeme digitální propast vědomostí na vašich noteboocích.

Informace pro zájemce: Začátek kurzu pro přihlášené je v 15.00 hod. v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119. Přihlášení předem nutné! Kapacita omezená

 

Na aktivity Klubu seniorů se můžete hlásit na tel.: 778 705 182 nebo emailem na adrese: seniorklub.komin@seznam.cz. 

Při přihlašování uveďte číslo členské průkazky a akci, na kterou se přihlašujete. Na všechny akce se přihlašujte nejpozději týden před konáním akce.  

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

 

Duben 2022

Středa 6. 4. 2022

Zdravotní pomůcky pro seniory

Se zástupci firmy Malkol se dozvíte o zdravotních pomůckách a prostředcích pro seniory s praktickými ukázkami použití, podrobnostmi o sortimentu, elektronických poukázkách od lékaře, aktuální ceny a doplatky k poukazům.

Informace pro zájemce: Začátek je v 15.00 hod. v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119.    

 

Středa 13. 4. 2022

Diecézní muzeum Petrov + vyhlídková věž

Návštěva stálé expozice diecézního muzea Petrov 1 s informacemi o historii gotického deskového obrazu Madony z Veveří. Návštěva vyhlídkové věže katedrály Petrov s výhledem na Brno.

Informace pro zájemce: Sraz před hasičkou ve 14.00 hod., odsud přesun MHD do centra. Přihlášení předem nutné! Vstupné 1 kupon nebo plné aktuální vstupné.    

 

Středa 20. 4. 2022

Digitální zručnost pro seniory

Pokračujeme ve výuce a radách a zmenšujeme digitální propast vědomostí k ovládání chytrého telefonu nebo notebooku.

Informace pro zájemce: Kurz pro přihlášené zájemce začíná ve 13.00 hod. v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119. Kapacita omezená. Přihlášení předem nutné!      

 

Středa 27. 4. 2022

Dentální hygiena seniorů

Se studentkami Střední zdravotnické školy Merhautova si tentokrát popovídáte o dentální hygieně.

Informace pro zájemce: Přednáška začíná v 15.00 hod. v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119.  

 

Na aktivity Klubu seniorů se můžete hlásit na tel.: 778 705 182 nebo emailem na adrese: seniorklub.komin@seznam.cz.

Při přihlašování uveďte číslo členské průkazky a akci, na kterou se přihlašujete. Na všechny akce se přihlašujte nejpozději týden před konáním akce.  

Akce se konají v souladu s protiepidemickými opatřeními.

Změna programu vyhrazena.

Březen 2022

Středa 2. 3. 2022

Návštěva vířivky na Kraví hoře

Přijďte relaxovat po zimě a zahřát se. Pronajali jsme vám vířivku na Kraví hoře. Provozovatel upozorňuje, že není možné využít páru ani ostatní bazény. Kapacita je 15 osob.

Informace pro zájemce: Sraz ve 13.00 hod. u Staré hasičky, odsud přesun MHD na Kraví horu. Kapacita omezená, přihlášení předem nutné. Vstupné 50,- Kč nebo 1 kupon.

 

Středa 9. 3. 2022

RETRO MDŽ

Oslava Mezinárodního dne žen v RETRO stylu s hudebním doprovodem. Přijďte se pobavit a zazpívat si.

Informace pro zájemce: Akce se koná od 15.00 hod. v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119.

 

Středa 16. 3. 2022

Kasematy na Špilberku

Prohlídka kasematů hradu Špilberk, kde se dozvíme o historiižaláře s průvodcem.

Informace pro zájemce: Sraz ve 14.00 hod. u Staré hasičky, odsud přesun MHD na Špilberk. Prohlídka kasematů je fyzicky náročná, zvažte proto prosím svůj zdravotní stav. Kapacita omezená, přihlášení předem nutné. Vstupné 1 kupon nebo plné vstupné.

 

Středa 23. 3. 2022

Digitální zručnost pro seniory

Pokračujeme ve výuce a radách a zmenšujeme digitální propast vědomostí k ovládání chytrého telefonu, notebooku.

Informace pro zájemce: Přihlášení zájemci se sejdou v 15.00 hod. v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119. Kapacita omezená. Přihlášení předem nutné!

 

Středa 30. 3. 2022

Velikonoční pečení a nepečení s Lenkou

Pro velký úspěch se opět sejdeme s lektorkou Lenkou Dvořákovou, vynikající cukrářkou a tězkou Masterchef, která se podělí o své zkušenosti a poradí s pečením i nepečením na různé příležitosti.

Informace pro zájemce: Přihlášení zájemci se sejdou v 15.00 hod. v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119. Kapacita omezená, přihlášení nutné. Vstupné: 80 Kč nebo 1 kupon.

 

Na aktivity Klubu seniorů se můžete hlásit na tel.: 778 705 182 nebo emailem na adrese: seniorklub.komin@seznam.cz. Při přihlašování uveďte číslo členské průkazky a akci, na kterou se přihlašujete. Na všechny akce se přihlašujte nejpozději týden před konáním akce.  

ÚNOR 2022

Na aktivity Klubu seniorů se můžete hlásit na tel.: 778 705 182 nebo emailem na adrese: seniorklub.komin@seznam.cz. Při přihlašování uveďte číslo členské průkazky a akci, na kterou se přihlašujete. Na všechny akce se přihlašujte nejpozději týden před konáním akce.  

Středa 2. 2. 2022  

Návštěva katedrály Petrov   

Komentovaná prohlídka exteriéru i interiéru katedrály sv. Petra a Pavla s průvodcem. Navštivte s námi jedu z dominant města Brna a získejte cenné informace z historie i současnosti.

Informace pro zájemce: Sraz ve 14.00 hod. u Staré hasičky, odsud přesun MHD do centra. Kapacita omezená, přihlášení předem nutné. Vstupné 30,- Kč.    

 

Středa 9. 2. 2022  

Kvízy a deskové hry

Přijďte strávit odpoledne se zajímavými kvízy a deskovými hrami.

Informace pro zájemce: Začínáme v 15.00 hod. v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119.    

 

Středa 16. 2. 2022  

Nutriční poradenství pro seniory

S nutričními terapeuty ze Střední zdravotnické školy Merhautova si popovídáte o zdravém životním stylu, výživovém poradenství a zdraví vůbec.

Informace pro zájemce: Začínáme v 15.00 hod. v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119.    

 

Středa 23. 2. 2022  

Digitální zručnost pro seniory

Pokračujeme ve výuce a radách a zmenšujeme digitální propast vědomostí k ovládání chytrého telefonu. Praktické rady a zkušenosti pro všechny účastníky. Informace pro zájemce:  Sraz ve 14.50 hod. před radnicí MČ Brno-Komín, Vavřinecká 15. Kapacita omezená. Přihlášení předem nutné.    

 

Změna programu vyhrazena.

Akce se konají v souladu s protiepidemickými opatřeními. 

 

 

 

LEDEN 2022

 

Středa 5. 1. 2022

Návštěva Motýlího domu na Svoboďáku

Papilonia je karibská džungle v centru Brna se stovkami živých exotických motýlů na více ja 150 m2 ve dvou patrech letové zóny. Připravte se na setkání s těmi nejkrásnějšími motýly z celého světa! V letové zóne tropické zahrady bude kolem Vás poletovat několik stovek těchto krasavců.

Informace pro zájemce: Sraz u Staré hasičky ve 14.30 hod. Odsud přesun MHD na náměstí Svobody. Vstupné: 150,- Kč nebo 2 kupony.    

 

Středa 12. 1. 2022

Návštěva kartografického centra Velké Opatovice

V Moravském kartografickém centru Velké Opatovice se zaposloucháte do poutavého vyprávění pana Mgr. Vykydala o historii tvorby map. Ústředním exponátem je obří reliéfní mapa historických zemí Moravy a Slezska na ploše 100 m2 z přelomu 19. a 20. století.

Informace pro zájemce: Účast omezená, nutné přihlášení předem na tel.: 778 705 182 nebo seniorklub.komin@seznam.cz. Sraz ve 14.00 hod. u radnice, odjezd autobusem do Velkých Opatovic. Vstupné 130,- Kč nebo 2 kupony.  

 

Středa 19. 1. 2022

Digitální zručnost pro seniory

Pokračujeme ve výuce a radách a zmenšujeme digitální propast vědomostí k ovládání chytrého telefonu, notebooku.

Informace pro zájemce: Sraz ve 14.30 hod. u Staré hasičky.  Kapacita omezená. Přihlášení předem nutné: 778 705 182 nebo seniorklub.komin@seznam.cz.    

 

Středa 26. 1. 2022   POZOR ZMĚNA PROGRAMU

Exkurze v České televizi není v současné situaci možná. 

Jako náhradní program jsme pro vás připravili kvízy, deskové hry v salonku restaurace U Dvořáků, Hlavní 119.

V jednání je ale také jiná exkurze, ale jen v případě, že nám to povolí epidemická situace a platné nařízení.

Informace pro zájemce: Platí sraz je ve 14.00 hod. u Staré hasičky. 

                                                                                         

Změna programu vyhrazena.                                                                                

Akce se konají v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními.